Se incarca...

Cariere

Fa un pas nou in cariera ta!
Citeste oferta noastra de posturi disponibilie si aplica pentru cel care ti se potriveste cel mai bine.

Asistent vanzari (dispozitive medicale)

Candidatul ideal:
Absolvent studii superioare (background-ul tehnic sau medical reprezinta un avantaj).
Cunostinte de limba engleza – nivel mediu (scris si vorbit).
Foarte bune cunostinte de MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
Utilizarea unor programe de gestiune reprezinta un avantaj (tip ERP).
Persoana ordonata, calma, orientata spre detalii si rezultate.
Seriozitate si promptitudine in rezolvarea sarcinilor.
Atitudine pro-activa, responsabila.
Excelente abilitati de comunicare si relationare.
Capacitate de lucru atat in echipa, cat si individual.
Persoana flexibila, deschisa, adaptabila.
Capacitate sporita de lucru cu termene limita.
Experienta de lucru in domeniul vanzarilor constituie un avantaj.

Descrierea jobului:
Validare comenzi si inregistrare in program dedicat Senior Software ERP.
Asigurare livrare comenzi catre clienti (fara intarziere).
Verificare periodica stocuri produse.
Intocmire oferte pe baza solicitarilor primite de la clienti, sub indrumarea superiorului ierarhic.
Mentinere comunicare profesionala in ceea ce priveste clientii, dar si celelalte departamente ale companiei.
Aprofundare constanta a produselor/echipamentelor din portofoliu.
Intocmire brosuri de promovare a produselor din portofoliu in functie de recomandarile superiorului direct.
Prospectare clienti in vederea extinderii portofoliului actual.
Activitate de teren (doar pe raza Municipiului Bucuresti): promovare produse, identificare nevoi prin ascultarea activa a clientilor.

Posibilitate dezvoltare profesionala in cadrul echipei X-Lab Solutions
Program de lucru: Luni – Vineri, 07:30 – 16:00
Locul de munca: sediul din Sos. Odai Nr. 207A, sector 1, Bucuresti

Pentru depunerea CV- ului, va rugam sa utilizati adresa de e-mail:
andreea.ionita@xlab.ro
De asemenea, ne puteti contacta telefonic:
Mobil: 0726.300.811 – Andreea Ionita / Departament HR

Aplica acum
Pagini: 1
slogan
Urmareste-ne pe Google plus! Urmareste-ne pe Twitter! Urmareste-ne pe Facebook! Urmareste-ne