Se incarca...

Cariere

Fa un pas nou in cariera ta!
Citeste oferta noastra de posturi disponibilie si aplica pentru cel care ti se potriveste cel mai bine.

Reprezentant vanzari

Candidatul ideal:

  • Studii superioare absolvite de preferinta in: Medicina/Chimie/Biochimie/Biologie;
  • Experienta profesionala: minim 3 ani intr-un post similar din vanzari;
  • Comportament si atitudini: persoana sociabila, dinamica, implicata; bun comunicator; capacitatea de a duce actiunile la bun sfarsit; capacitate de adaptare la orice mediu organizational; gandire rationala; deschidere; loialitate fata de companie; rezistenta la stress; integritate; onestitate; dispus in a desfasura 80% din timpul orelor de lucru pe teren; necesitate permanenta de autoperfectionare; bun utilizator al computerului;
  • Carnet conducere: categoria B;
  • Limba engleza nivel: avansat.

Reponsabilitati/Beneficii:

  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti – depistand noi clienti si oportunitati de vanzari;
  • Desfasoara o activitate de vizitare a clientilor potentiali sau dobanditi pentru a asigura dinamica de vanzari.
  • Prezentarea, promovarea, negocierea si vanzarea produselor in conformitate cu politicile comerciale ale firmei;
  • Reprezinta compania in piata;
  • Urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • Sustine constant o activitate de comunicare cu clientii, favorizand tranzactiile de vanzari;
  • Redacteaza si transmite oferta de produse, servicii;
  • Genereaza rapoarte de activitate catre superiori;
  • Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti;
  • Furnizeaza informatii despre cererea-oferta de pe piata;
  • Salarizare in functie de realizari.
Aplica acum

Specialist aplicatii biochimie

Descrierea postului:

  • Va sprijini departamentul de vanzari, va testa reactivi si introduce aplicatii in softurile aparaturii medicale;
  • Va asigura suportul in implementarea noilor produselor, instruirii si instalarii de aparate;
  • Acorda sprijin tehnic clientilor;
  • Pachet salarial atractiv - un castig pe masura performantelor și implicarii personale.

Cerinte:

  • Absolvent medicina de laborator (biochimie, hematologie);
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Permis auto cat. B;
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare, capacitatea de a comunica cu utilizatorii finali, de a colabora strans cu colegii din departamentul de vanzari si service;
  • Persoana placuta, cu atitudine pozitiva, implicata, ordonata, perseverenta si flexibila;
  • Persoana disponibila la calatorii (peste 50% din timpul de munca alocat);
  • Experienta in domeniu – minim 1 an.
Aplica acum
Pagini: 1
slogan
Urmareste-ne pe Google plus! Urmareste-ne pe Twitter! Urmareste-ne pe Facebook! Urmareste-ne