Se incarca...

Cariere

Secretara / Asistent Vanzari

Candidatul ideal:

Cunostinte de limba engleza – nivel avansat (scris si vorbit).
Foarte bune cunostinte MS Office (word, excel).
Persoana ordonata, calma, orientata spre detalii si rezultate.
Seriozitate si promptitudine in rezolvarea sarcinilor.
Atitudine pro-activa, responsabila.
Excelente abilitati de comunicare si relationare.
Capacitate de lucru atat in echipa, cat si individual;
Persoana flexibila, deschisa, adaptabila;
Capacitate sporita de lucru cu termene limita.
Experienata in domeniul medical si / sau licitatii constituie un avantaj.

Descrierea jobului:

Preluare si distributie apelurile telefonice.
Rezervare camere hotel, mese diverse, bilete de avion/tren/s.a.
Mentinere comunicare profesionala in ceea ce priveste clientii, dar si celelalte departamente din firma.
Intocmire adrese simple/imputerniciri/cereri tip.
Transmitere si verificare posta scrisa.
Indosariere documente, organizare arhiva, inregistrare si arhivare contracte.
Intocmire necesar brosuri si aranjarea acestora, intocmire necesar consumabile pentru imprimanta.
Asigurarea relatiei cu anumiti furnizori de produse/servicii (ex: Carrefour, La Fantana, Enel, etc.) si monitorizarea necesarului de materiale pentru mentinerea curateniei din firma.
Supraveghere curatenie sediu, relationare si supraveghere personal curatenie.
Asigurare protocol (intocmit necesar pentru protocol, aranjare sala demo/sala conferinte - dupa caz).
Inregistrare si validare comenzi in sistemul dedicat (Senior ERP).
Intocmire rapoarte si previziuni pentru activitatea proprie saptamanala.
Centralizarea rapoartelor si a previziunilor de la colegii din departamentul vanzari.
Traducerea unor documente la solicitarea superiorului direct.
Monitorizarea anumitor site-uri de interes (SEAP, ANPM, ANMDM, MSP, etc.) la solicitarea superiorului direct.
Citeste mai mult
Pagini: 1
slogan
Urmareste-ne pe Google plus! Urmareste-ne pe Twitter! Urmareste-ne pe Facebook! Urmareste-ne